Přehled otevírací doby a ceník Jungle Letňany

REPORT - Jungle Kids Contest

Jednorázová akce

REPORT - Jungle Kids Contest

Jaké byly závody Petzl 2.liga ve sportovním lezení? Boží! Přesvědč se:

 

 

Poslední listopadová sobota - venku počasí, že by psa nevyhnal. Přesto se našlo dost nadšenců, kterým jejich lezecké srdce zavelelo poslechnout hlas Jungle, vstát a jít závodit.

Celkem 116 dětí v doprovodu trenérů, rodičů, sourozenců i prarodičů se rozhodlo, že dnešek stráví společně v Jungli. Každý závodník přišel samozřejmě podat ten nejlepší výkon, ale celá akce byla hlavně o sdílení radosti z lezení a o společně strávených momentech a prožitcích.

Jednalo se o závody Petzl 2. ligy, takže většina dětí už věděla, co je čeká. Registrace, převlékání, zahřátí a rozcvičení, zdravice s ostatními závodníky. Pak už jen zbývá odhodit nervozitu, probudit v sobě zvíře a jde se na to! 

Závodníci rozdělení do čtyřech věkových kategorií (U8 - U12) se musí nejdřív prolézt kvalifikačním kolem. Dvě cesty pro každého, z nichž ani jedna rozhodně nenechá vydechnout. Od sedmičky po devětmínusku UIAA. No řekněte, kdo z vás to dá? Celkem bylo tedy připraveno 8 kvalifikačních cest, na kterých do noci makal Vilda Chejn a Denis Pail. Líbat jim ty jejich zlatý ručičky, protože rozřazení se povedlo parádně a dobře si zalezl každý. Všichni lezli s horním jištěním (top rope). Do finále se probojovalo 8 nejlepších kluků a holek z každé kategorie. 

Mnoho závodníků, kterým finále uniklo se právě teď začali věnovat doprovodnému programu, o který se postaral tým z Vertone (obchod s outdoorovým a sportovním vybavením v Jablonci). Ti jako zástupci jednoho ze sponzorů - firmy Petzl - postavili v hale svůj stánek s ukázkou vybavení a materiálu. Velký úspěch sklidila jejich soutěž v lezení poslepu, do které se s chutí zapojila velká část všech návštěvníků.

Ale zpátky k našemu závodu. Finále se lezlo stylem on sight. Všichni finalisté se tedy odebrali do izolace. Každá kategorie měla svou vlastní finálovou cestu. U8 - U12 lezli opět s horním jištěním, ale finalisté kategorie U14 už si svou cestu za 9+ UIAA museli poctivě tahat a cvakat. Divácky to byla opravdová podívaná a skvělý moderátor Roman Kopecký z pardubické Jungle vyhecoval k vášnivému fandění úplně všechny. Závodníci, kteří nepostoupili do finále o to hlasitěji podporovali svá oddílová želízka v ohni a celková atmosféra byla fantasticky pulzující a plná emocí.

Vyhlášení, předávání diplomů, medailí a cen proběhlo v pohybové hale, která byla pro veřejnost zavřená a slavnostní ceremoniál tedy nic nerušilo. Věcné ceny dostali vždy jen tři nejlepší chlapci a dívky z každé kategorie, ale ty nejdůležitější ceny - zkušenost, zážitek a náš respekt si odnesl úplně každý.

V kategorii U8 vyhráli:

 • Chlapci
  1. Markovič Lukáš (Jungle Animals Pardubice)
  2. Korba Viktor (Lezení pro všechny z.s.) 
  3. Langášek Vít (Rocky Monkeys Brno)
   
 • Dívky
  1. Cibulková Nela (HO Horoakademie, z.s.)
  2. Zrzavecká Kristýna (GTM) 
  3. Lounková Michaela Berta ( Rocky Monkeys Brno)

V kategorii U10  vyhráli:

 • Chlapci
  1. Abrahám Jakub (LK Boulder z.s.)
  2. Burian Michal (Jungle Animals Praha)
  3. Kratochvíl Vojtěch (GTM)
   
 • Dívky
  1. Trávníčková Štěpánka (LK Boulder z.s.)
  2. Řehůřková Adéla (Tělocvičná jednota Sokol Brno)
  3. Tichá Tereza (LK Boulder z.s. )

V kategorii U12  vyhráli:

 • Chlapci
  1. Abrahám Tomáš (LK Boulder z.s.) 
  2. Driml Lukáš (HO Lokomotiva Brno)
  3. Kopáček Martin (LK Boulder z.s.)
   
 • Dívky
  1. Kašíková Barbora (Tělocvičná jednota Sokol Brno)
  2. Grymova Johana (Jungle Animals Praha)
  3. Vlčková Johana (HO SmíchOFF, z.s)

V kategorii U14  vyhráli:

 • Chlapci
  1. Strýhal Daniel Milan (Spolek LEZECKÁ ARÉNA JIRKOV)
  2. Grym Vojtěch (Jungle Animals Praha) 
  3. Kopečný Jindřich (Salamander vertical Prague)
   
 • Dívky
  1. Šámalová Barbora (LK Boulder z.s.)
  2. Borovcová Aneta (HO Lokomotiva Brno)
  3. Veselá Lucie (HO Lokomotiva Brno)
   

Celkové výsledky ke stažení zde: chlapci, dívky

 

Děkujeme všem sponzorům - Hlavní město Praha, MČ Praha 18, Petzl, Virgin Grip, Jungli sport park Letňany a Šamanovi! Bistro Šaman právě na počest těchto závodů shodilo svůj plášť a představilo svou gastro džungli světu. Jak se vám líbí?
Velký dík patří samozřejmě Českému horolezeckému svazu v roli organizátora a sportovnímu klubu Jungle Animals Praha v roli pořadatele.

Ale nebýt závodníků, nebylo by výše komu děkovat. Proto největší díky patří všem, kteří na závody do Jungle dorazili a společně vytvořili tak skvělý den. Vážíme si vás, přijďte zas!

Jungle tým

 

V PŘÍPADĚ DOTAZŮ NÁS NEVÁHEJTE

KONTAKTOVAT

+420 771 166 465 info@jungleletnany.cz KOMPLETNÍ KONTAKTY

Otevřeno každý den

PŘEHLED OTEVÍRACÍ DOBY

ADRESA

VESELSKÁ 699
PRAHA LETŇANY
(MAPA)

Váš prohlížeč (Internet Explorer) je zastaralý.

Již nevydává pro systém Windows žádné aktualizace. Stáhněte si jeden z těchto aktuálních, svobodných a vynikajících prohlížečů: