Přehled otevírací doby a ceník Jungle Letňany

Kroužek sportovního lezení pro děti

Obratnost, síla, dynamika, technika a to vše v partě kamarádů

Kroužek lezení kombinující bouldering i lezení s lanem. Správný lezecký pohyb, metodika jištění i všeobecný pohybový rozvoj dětí.

 • pro děti od 8 do 18 let
 • počet lekcí dle počtu týdnů v pololetí
 • na stěně s lanem i na boulderové stěně
 • lezení, metodika, obecný pohybový rozvoj
 • veškeré vybavení je možné si u nás půjčit
 • zkušení trenéři

Kroužek sportovního lezení pro děti

Kroužek pro starší děti, kde se kromě samotného lezeckého pohybu učíme i metodiku.

Každá 90minutová lekce je kombinací několika pečlivě plánovaných činností. Věnujeme se nácviku správného lezeckého pohybu, a to v různých profilech od položených stěn po převisy. Každý z profilů vyžaduje trochu jiné dovednosti, od techniky po sílu. Učíme děti metodiku  - jak se správně navázat na lano, jak jistit kamaráda a pokročilé děti se učí i samy tahat cesty. To vše je kombinováno s dalšími pohybovými aktivitami zaměřenými na všeobecný pohybový rozvoj dětí.

Kroužek se nekoná ve dnech státních svátků a školních prázdnin. Lekce je možné omlouvat a nahrazovat.

Sportovní lezení pro děti

============== 2 boxy ==============

Sportovní lezení (8 - 13 let), délka 90 minut

Den: pondělí - pátek

Čas: 15:45 - 17:15

Cena lekce: 400 Kč

Cena zkušební lekce: 400 Kč

Členství oddíl + národní svaz / rok: 100 Kč + 200 Kč (od 2025)

Sportovní lezení (12 - 18 let), délka 90 minut

Den: pondělí - čtvrtek

Čas: 17:30 - 19:00

Cena lekce: 400 Kč

Cena zkušební lekce: 400 Kč

Členství oddíl + národní svaz / rok: 100 Kč + 200 Kč (od 2025)

============== 2 boxy konec ==============

Objednávka

Kroužek: Lezení

Kdy: Pondělí až pátek, 90 minut

Určeno: pro děti, 8 - 18 let

Cena: Cena dle počtu lekcí - 1x týdně, 90 minut

Objednat

Nevíte si rady? Nebo máte dotaz?
Napiště nám!

lezeniletnany@jungleanimals.cz

Často kladené otázky

 • Jak mám dítě registrovat a přihlásit do kroužku?

  Nejprve se přihlásíte na stránkách pomocí vašeho loginu a hesla. Pod tlačítkem MŮJ ÚČET si v sekci EDITACE DĚTÍ můžete přidat dítě tím, že vyplníte všechny potřebné údaje. Pak už si jen přes výběr DĚTI -> DĚTSKÉ POLOLETNÍ KROUŽKY vyberete ten, na který chcete vaše dítě přihlásit. dítě. Pak už můžete objednávat. Stejným způsobem lze objednat i zkušební lekci.

 • Jak zarezervovat zkušební lekci? Kolikrát ji mohu využít?

  Nejprve se na našich stránkách pod pomocí vašeho loginu a hesla přihlaste (viz dotaz výše). V sekci pololetní kroužky pak vyberete místo 1x týdně - zkušební lekce. Načež se vám objeví kalendář s volnými termíny, ze kterého můžete vybírat. Zkušební lekci můžete využít na každý typ kurzu jen jednou.

 • Mohu přihlásit dítě i v průběhu pololetí?

  Ano, je to možné kdykoliv v průběhu pololetí. Cena se Vám vypočte podle počtu lekcí, které zbývají do konce pololetí.

 • Objednal/a jsem si kurz, ale nepřišel mi žádný potvrzovací e-mail.

  Potvrzovací e-mail odchází automaticky při vytvoření rezervace. Stává se však, že potvrzovací e-mail omylem spadne do nevyžádané pošty, nebo spamu, promo apod. Pakliže nenajdete potvrzovací e-mail v těchto složkách, obraťte se na info@jungleletnany.cz.

 • Už jsem poslal/a zálohu, ale kurz se zobrazuje stále jako nezaplacený. Je to správně?

  Systém vidí objednávku jako nezaplacenou, do doby než se zaplatí celá částka. Připsaná částka je vidět úplně dole.

 • Jak můžu kurz zaplatit?

  Po vytvoření rezervace kurzu je možné si vybrat způsob platby, buď hotově na recepci nebo bankovním převodem.

 • Mohu nahradit omluvenou lekci?

  Ano, předem omluvenou lekci je možné nahradit.

 • Mohu si přehodit pololetní kroužek z jednoho dne na jiný?

  Ano, je třeba se předem domluvit s hlavním trenérem a ten zjistí, zda-li je v jiném kurzu ještě volná kapacita. V případě volné kapacity v jiném kurzu Vám bude kurz převeden na jiný den.

 • Co všechno potřebuje dítě na kurz za vybavení?

  Jako nejnutnější vybavení na kurz jsou lezečky (speciální lezecká obuv) a pro všechny kurzy kromě lezecké přípravky také sedací úvaz (sedák). Nemusíte hned vybavení kupovat, je možné si jej v rámci kurzu zapůjčit, a to buď jednorázově, nebo v rámci objednávky pololetního kurzu za zvýhodněnou cenu.

 • Lze si vybavení zapůjčit?

  Ano, lezecké vybavení si je možné zapůjčit a to buď jednorázově, nebo pololetně v rámci objednávky kurzu za zvýhodněnou cenu.

 • Je lepší si lezečky půjčit nebo koupit? Jak máme vybírat?

  Půjčovné je zpoplatněné, proto je rozhodnutí o nákupu jen na Vás. Při nákupu lezeček pro menší děti a začátečníky se preferuje pohodlná širší bota. Na trhu jsou i lezečky "rostoucí" , které obsáhnou dvě velikosti (La Sportiva). U starších nebo pokročilých dětí se již boty kupují o něco více těsné, aby měl lezec dostatečný cit a byl schopný si stoupnout i na menší stup. Doporučujeme nakupovat ve specializovaných prodejnách, kde vám odborník poradí, jakou velikost a jakou tvrdost boty zvolit.

 • Dítě se vstupem do kroužku stává členem sportovního klubu Jungle Animals Praha. Proč máme platit za klub peníze navíc?

  Sportovní klub Jungle Animals Praha vybírá členské poplatky, které využívá pro svou činnost, jako například: pořádání závodů, vzdělávání trenérů, nákup pomůcek a vybavení na akce. Oddíl lezení je zároveň členem Českého horolezeckého svazu (ČHS), který skrz různé programy podporuje činnost oddílů a práci s mládeží. Členství v klubu Animals stojí 100 Kč na kalendářní rok a členství v ČHS také 100 Kč na kalendářní rok.

 • Máme jako členi oddílu nějaké výhody?

  Ano, členové oddílu Animals mají zvýhodněné vstupné (stačí se nahlásit recepci) a slevy na merch.

 • Jezdíte s dětmi také na skály? Co to obnáší? Je to i pro začátečníky?

  Pořádáme různé typy akcí venku a některé i na skalách, ať už s lanem, nebo tzv. bouldering, kdy se leze nízko nad zemí nad přenosnými matracemi (bouldermatkami). Akce mají různé zaměření a trenér, který akci pořádá, vás vždy vyzve, abyste se na akci hlásili. Pokud máte pochybnosti, stačí se obrátit na něj.

 • Jezdíte s dětmi také na závody? Jak poznám, jestli mám doma malého závodníka?

  Ano, s dětmi na závody jezdíme - jsme sportovní oddíl! Závody jsou určené pro různé věkové kategorie a pro různě pokročilé lezce. Určité závody jsou pořádané i pro skoro úplné začátečníky a proto neváhejte a nechte vaši ratolest závodění vyzkoušet - uvidíte, jak se mu to bude líbit.

 • Je lezení bezpečné? Mám se o své dítě bát?

  Při dodržení metodiky lze sportovní lezení vevnitř i na skalách provozovat velmi bezpečně a vyhnout se rizikům. Na vše dohlíží proškolení trenéři, kteří i v rámci kurzů vedou děti k bezpečnému chování a vštěpují jim správné metodické návyky. Od dětí ovšem vyžadujeme poslušnost a spolupráci.

 • Pořádáte tábory a soustředění?

  Ano, kromě víkendových akcí pořádáme i tábory o prázdninách. Tábory jsou ve skalách, případně pro nejmenší děti máme variantu příměstských táborů.

 • Můžeme se na kurz dívat? Kde máme čekat? Mám ještě malého sourozence, je pro něj nějaké vhodné místo na čekání?

  Po domluvě s trenérem se lze jednou podívat, jinak prosím čekejte mimo prostor stěny na recepci. S mladším sourozencem lze během kurzu využít dětský hrad.

 • Co když si bude chtít dítě přijít zalézt i mimo kurz, je to možné?

  Ano, jako člen Jungle Animals má levnější vstupné, ale jen v doprovodu dospělé osoby. Pokud si chce zalézt i doprovod, zaplatí si běžné vstupné.

 • Kdo vlastně rozhoduje o mém dítěti, jaký trenér ho vede?

  Každý den v týdnu má svého hlavního trenéra. Ten má pod sebou tým trenérů, se kterými připravují trénink, má na starosti organizaci - ať už jde o společné části tréninku nebo rozdělení dětí a trenérů do menších skupin. Toto rozdělení je pokaždé jiné - závisí na aktivitě - někde hraje roli věk, jindy pokročilost, nebo stupeň zvládnutí metodiky. Hlavní trenér má tedy přehled o všech svých dětech a stará se o to, aby se každé dítě posouvalo a dostávalo co nejlepší péči.

 • Kolik je dětí na jednoho trenéra?

  Velikost skupin záleží na počtu přihlášených dětí tak, že na jednoho trenéra vychází nejvíce 7 dětí. Protože má ale v jeden čas trénink větší skupina, trenéři si dělí děti na různě velké skupiny podle potřeby - podle druhu aktivity, pokročilosti, věku.

 • Může dítě lézt na kurzu pouze na boulderu/na laně?

  Kroužek sportovního lezení je zaměřen jak na lezení na obtížnost (na laně), tak na bouldering (v nízkých výškách nad měkkým dopadištěm). Děti se tedy věnují oběma disciplínám a není možné výhradně trénovat pouze bouldering nebo lezení na obtížnost. V kurzu sportovního lezení se děti vždy rozdělují do skupinek podle věku nebo podle zkušeností a dovedností, a stejně tak i faktor případného strachu z výšek bereme v potaz. K dětem přistupujeme individuálně a citlivě a společně nenásilně překonáváme překážky.

 • Mohu přihlásit dítě i bez předchozích zkušeností s lezením?

  Ano, počítáme s tím, že velké množství dětí, které se k nám přidá, lézt teprve začíná. V kurzu sportovního lezení se děti vždy rozdělují do skupinek podle věku nebo podle zkušeností a dovedností. Začátečníky si hlavní trenér vždy hlídá a vše jim patřičně vysvětlí. K dětem přistupujeme individuálně a citlivě.

 • Proč trvá kurz zrovna 90 minut? Co se vlastně na kurzu dělá?

  Protože je lezení sport s vysokými nároky na sílu, pohyblivost, obratnost a vytrvalost, začínáme s dětmi tyto dovednosti rozvíjet už od malého věku. Proto celý čas kurzu není zdaleka celý věnován lezení, ale hravou formou děti pohybově rozvíjíme tak, aby byly v pozdějších letech fyzicky dobře připravené. K dětem přistupujeme individuálně nejen co se týká jejich zkušeností s lezení jako takovým, ale i co se týká jejich fyzické zdatnosti a věku. Děti také učíme bezpečnost na laně a metodiku, ať už jde o jištění nebo různé druhy uzlů. Je pro nás také důležité, aby děti vnímaly své lezecké parťáky jako fajn kolektiv, řídily se pravidly fair play a rády se k nám vracely.

 • Moje dítě je už pokročilé - nebude se v kurzu nudit?

  Kroužek sportovního lezení je určen pro děti různé pokročilosti a pokročilost dětí se bere v potaz při plánování aktivit a dělení do skupin. Pokud máte zájem o větší a intenzivnější rozvoj, zvažte Intenzivní kurz lezení.

V PŘÍPADĚ DOTAZŮ NÁS NEVÁHEJTE

KONTAKTOVAT

+420 771 166 465 info@jungleletnany.cz KOMPLETNÍ KONTAKTY

Otevřeno každý den

PŘEHLED OTEVÍRACÍ DOBY

ADRESA

VESELSKÁ 699
PRAHA LETŇANY
(MAPA)

Váš prohlížeč (Internet Explorer) je zastaralý.

Již nevydává pro systém Windows žádné aktualizace. Stáhněte si jeden z těchto aktuálních, svobodných a vynikajících prohlížečů: