Přehled otevírací doby a ceník Jungle Letňany

Lezecká přípravka pro děti

Nechte děti objevit s námi krásu lezení

Hravé seznámení s lezením ve formě boulderingu. Lezení a pohybové hry na stěně i mimo ni, které dají dětem správné základy pro navazující lezecké kroužky.

 • pro děti od 5 do 7 let
 • počet lekcí dle počtu týdnů v pololetí
 • na boulderové stěně i v dětské Jungli
 • lezení a pohybové hry
 • veškeré vybavení je možné si u nás půjčit
 • zkušení trenéři

Lezecká přípravka pro děti

Kroužek určený mladším dětem od 5 do 7 let. Lezení je super sport, který je nejen zábavný, ale také pomáhá formovat správné držení těla i koordinaci pohybů.

Jedná se o kroužek boulderingu, tedy lezení bez lana v malé výšce na speciální boulderové stěně, jejíž podlahová plocha je pokryta měkkými matracemi bezpečně tlumícími jakékoliv odskočení či pád.
Děti se hravou formou seznámí s lezením a základním pohybem na stěně. Během lekcí hrají s trenéry spoustu her na stěně i mimo ni, díky kterým zlepšují své lezecké i další pohybové dovednosti. Přestože jde o kroužek zaměřený primárně na lezení, neopomíjíme ani všeobecný pohybový rozvoj, který je v tomto věku obzvlášť důležitý.

Kroužek se nekoná ve dnech státních svátků a školních prázdnin. Lekce je možné omlouvat a nahrazovat.

 

 

Lezecká přípravka

============== 1 box ==============

Lezecká přípravka (5 - 7 let), lekce 60 minut

Den: pondělí - pátek

Čas: 14:30 - 15:30

Cena lekce: 300 Kč

Cena zkušební lekce: 300 Kč

Členství oddíl + národní svaz / rok: 100 Kč + 100 Kč

============== 1 box konec ==============

Objednávka

Kroužek: Lezení

Kdy: Pondělí až pátek, 60 minut

Určeno: pro děti, 5 - 7 let

Cena: Cena dle počtu lekcí - 1x týdně, 60 minut

Objednat

Nevíte si rady? Nebo máte dotaz?
Napiště nám!

lezeniletnany@jungleanimals.cz

Často kladené otázky

 • Jak mám dítě registrovat a přihlásit do kroužku?

  Nejprve se přihlásíte na stránkách pomocí vašeho loginu a hesla. Pod tlačítkem MŮJ ÚČET si v sekci EDITACE DĚTÍ můžete přidat dítě tím, že vyplníte všechny potřebné údaje. Pak už si jen přes výběr DĚTI -> DĚTSKÉ POLOLETNÍ KROUŽKY vyberete ten, na který chcete vaše dítě přihlásit. dítě. Pak už můžete objednávat. Stejným způsobem lze objednat i zkušební lekci.

 • Jak zarezervovat zkušební lekci? Kolikrát ji mohu využít?

  Nejprve se na našich stránkách pod pomocí vašeho loginu a hesla přihlaste (viz dotaz výše). V sekci pololetní kroužky pak vyberete místo 1x týdně - zkušební lekce. Načež se vám objeví kalendář s volnými termíny, ze kterého můžete vybírat. Zkušební lekci můžete využít na každý typ kurzu jen jednou.

 • Mohu přihlásit dítě i v průběhu pololetí?

  Ano, je to možné kdykoliv v průběhu pololetí. Cena se Vám vypočte podle počtu lekcí, které zbývají do konce pololetí.

 • Objednal/a jsem si kurz, ale nepřišel mi žádný potvrzovací e-mail.

  Potvrzovací e-mail odchází automaticky při vytvoření rezervace. Stává se však, že potvrzovací e-mail omylem spadne do nevyžádané pošty, nebo spamu, promo apod. Pakliže nenajdete potvrzovací e-mail v těchto složkách, obraťte se na info@jungleletnany.cz.

 • Už jsem poslal/a zálohu, ale kurz se zobrazuje stále jako nezaplacený. Je to správně?

  Systém vidí objednávku jako nezaplacenou, do doby než se zaplatí celá částka. Připsaná částka je vidět úplně dole.

 • Jak můžu kurz zaplatit?

  Po vytvoření rezervace kurzu je možné si vybrat způsob platby, buď hotově na recepci nebo bankovním převodem.

 • Mohu nahradit omluvenou lekci?

  Ano, předem omluvenou lekci je možné nahradit.

 • Mohu si přehodit pololetní kroužek z jednoho dne na jiný?

  Ano, je třeba se předem domluvit s hlavním trenérem a ten zjistí, zda-li je v jiném kurzu ještě volná kapacita. V případě volné kapacity v jiném kurzu Vám bude kurz převeden na jiný den.

 • Co všechno potřebuje dítě na kurz za vybavení?

  Jako nejnutnější vybavení na kurz jsou lezečky (speciální lezecká obuv) a pro všechny kurzy kromě lezecké přípravky také sedací úvaz (sedák). Nemusíte hned vybavení kupovat, je možné si jej v rámci kurzu zapůjčit, a to buď jednorázově, nebo v rámci objednávky pololetního kurzu za zvýhodněnou cenu.

 • Lze si vybavení zapůjčit?

  Ano, lezecké vybavení si je možné zapůjčit a to buď jednorázově, nebo pololetně v rámci objednávky kurzu za zvýhodněnou cenu.

 • Je lepší si lezečky půjčit nebo koupit? Jak máme vybírat?

  Půjčovné je zpoplatněné, proto je rozhodnutí o nákupu jen na Vás. Při nákupu lezeček pro menší děti a začátečníky se preferuje pohodlná širší bota. Na trhu jsou i lezečky "rostoucí" , které obsáhnou dvě velikosti (La Sportiva). U starších nebo pokročilých dětí se již boty kupují o něco více těsné, aby měl lezec dostatečný cit a byl schopný si stoupnout i na menší stup. Doporučujeme nakupovat ve specializovaných prodejnách, kde vám odborník poradí, jakou velikost a jakou tvrdost boty zvolit.

 • Dítě vstupem do koružku vstupuje do oddílu Jungle Animals Praha. Proč máme platit za oddíl peníze navíc?

  Oddíl Jungle Animals Praha vybírá členské poplatky, které využívá pro svou činnost, jako například: pořádání závodů, vzdělávání trenérů, nákup pomůcek a vybavení na akce. Oddíl je zároveň členem Českého horolezeckého svazu (ČHS), který skrz různé programy podporuje činnost oddílů a práci s mládeží. Členství v oddíle Animals stojí 100 Kč na kalendářní rok a členství v ČHS také 100 Kč na kalendářní rok.

 • Máme jako členi oddílu nějaké výhody?

  Ano, členové oddílu Animals mají zvýhodněné vstupné (stačí se nahlásit recepci) a slevy na merch.

 • Jezdíte s dětmi také na skály? Co to obnáší? Je to i pro začátečníky?

  Pořádáme různé typy akcí venku a některé i na skalách, ať už s lanem, nebo tzv. bouldering, kdy se leze nízko nad zemí nad přenosnými matracemi (bouldermatkami). Akce mají různé zaměření a trenér, který akci pořádá, vás vždy vyzve, abyste se na akci hlásili. Pokud máte pochybnosti, stačí se obrátit na něj.

 • Jezdíte s dětmi také na závody? Jak poznám, jestli mám doma malého závodníka?

  Ano, s dětmi na závody jezdíme - jsme sportovní oddíl! Závody jsou určené pro různé věkové kategorie a pro různě pokročilé lezce. Určité závody jsou pořádané i pro skoro úplné začátečníky a proto neváhejte a nechte vaši ratolest závodění vyzkoušet - uvidíte, jak se mu to bude líbit.

 • Je lezení bezpečné? Mám se o své dítě bát?

  Při dodržení metodiky lze sporotvní lezení vevnitř i na skalách provozovat velmi bezpečně a vyhnout se rizikům. Na vše dohlíží proškolení trenéři, kteří i v rámci kurzů vedou děti k bezpečnému chování a vštěpují jim správné metodické návyky. Od dětí ovšem vyžadujeme poslušnost a spolupráci.

 • Pořádáte tábory a soustředění?

  Ano, kromě víkendových akcí pořádáme i tábory o prázdninách. Tábory jsou ve skalách, případně pro nejmenší děti máme variantu příměstských táborů.

 • Můžeme se na kurz dívat? Kde máme čekat? Mám ještě malého sourozence, je pro něj nějaké vhodné místo na čekání?

  Po domluvě s trenérem se lze jednou podívat, jinak prosím čekejte mimo prostor stěny na recepci. S mladším sourozenem lze během kurzu využít dětský hrad.

 • Co když si bude chtít dítě přijít zalézt i mimo kurz, je to možné?

  Ano, jako člen Jungle Animals má levnější vstupné, ale jen v doprovodu dospělé osoby. Pokud si chce zalézt i doprovod, zaplatí si běžné vstupné.

 • Kdo vlastně rozhoduje o mém dítěti, jaký trenér ho vede?

  Každý den v týdnu má svého hlavního trenéra. Ten má pod sebou tým trenérů, se kterými připravují trénink. Má na starosti organizaci - ať už jde o společné části tréninku nebo rozdělení dětí a trenérů do menších skupin. Toto rozdělení je pokaždé jiné - závisí na aktivitě - někde hraje roli věk, jindy pokročilost, nebo stupeň zvládnutí metodiky. Hlavní trenér má tedy přehled o všech svých dětech a stará se o to, aby se každé dítě posouvalo a dostávalo co nejlepší péči.

 • Kolik je dětí na jednoho trenéra?

  Velikost skupin záleží na počtu přihlášených dětí tak, že na jednoho trenéra vychází nejvíce 8 dětí. Protože má ale v jeden čas trénink větší skupina, trenéři si dělí děti podle potřeby - podle druhu aktivity, pokročilosti, věku.

 • Mohu přihlásit dítě i bez předchozích zkušeností s lezením?

  V přípravce se dětem věnujeme hlavně formou her a různých zábavných činností, kdy vylezou nahoru ani nevědí jak. Pokud se někdo bojí, nenutíme a citlivě a individuálně přistupujeme ke každému z nich. Proto ano, přípravka je rozhodně určena i úplným začátečníkům a jediné kritérium pro nás je, aby bylo dítě natolik zralé, že bude spolupracovat.

 • Co když je mému dítěti 7 a na přípravku mi přijde velký?

  V tomto případě je dobré objednat zkušební lekci. Tu můžete objednat na kroužek sportovního lezení i na přípravku, ať máte srovnání. Pokud je dítě narozeno tento rok, systém ho vidí už jako 8mi letého a půjde lekci objednat. Pokud ne zkontaktujte sekci lezení telefonicky nebo mailem s individuální žádostí.

 • Co když jsou mému dítěti 4, ale leze úplně po všem. Může do přípravky?

  Lezeckou přípravku máme od 5 let, ale samozřejmě jsou výjimky možné. Doporučujeme objednat zkušební lekci a vyzkoušet, zda dítě spolupracuje a nenarušuje hodinu třeba neustálým utíkáním za rodičem, trucováním nebo brečením - v takových případech počkat. Pokud trenér uzná, že to dítě zvládne, můžete objednat celé pololetí.

 • Proč trvá kurz 60 minut? Co se vlastně během kurzu dělá?

  Protože je lezení sport s vysokými nároky na sílu, pohyblivost, obratnost a vytrvalost, začínáme s dětmi tyto dovednosti rozvíjet už od malého věku. Proto celý čas kurzu není zdaleka celý věnován lezení, ale hravou formou děti pohybově rozvíjíme tak, aby byly v pozdějších letech fyzicky dobře připraveny. S přípravkou lezeme na boulderu bez lana a asi jednou měsíčně bereme děti na lano.

V PŘÍPADĚ DOTAZŮ NÁS NEVÁHEJTE

KONTAKTOVAT

+420 771 166 465 info@jungleletnany.cz KOMPLETNÍ KONTAKTY

Otevřeno každý den

PŘEHLED OTEVÍRACÍ DOBY

ADRESA

VESELSKÁ 699
PRAHA LETŇANY
(MAPA)

Váš prohlížeč (Internet Explorer) je zastaralý.

Již nevydává pro systém Windows žádné aktualizace. Stáhněte si jeden z těchto aktuálních, svobodných a vynikajících prohlížečů: